امروز یک‌شنبه 26 فروردین 1403

نشست شورای استاندارد استان مورخ 1402/12/22

تاریخ ارسال : 1402/12/23 14:54 نویسنده : مدیریت

🔴استاندار ایلام:
✔️ناظران و مجریان بر کیفیت مصالح به‌کار رفته در ساختمان‌ها، نظارت دقیق داشته باشند/ متولی اصلی نظارت بر استفاده از مصالح استاندارد «راه و شهرسازی» و «سازمان نظام مهندسی» است/ استفاده از مصالح به‌کار رفته استاندارد به‌عنوان یک فرهنگ، نهادینه شود/ ایمن‌سازی تجهیزات شهربازی و بازدید مستمر برای رعایت استانداردها ضرورت دارد/ استان ایلام در ساخت مساکن روستایی و رشد عملکرد شرکت توزیع نیروی برق رتبه نخست را در کشور کسب کرد .

✍به گزارش روابط عمومی سازمان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه در نشست شورای استاندارد استان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، با بیان این‌که ناظران و مجریان بر کیفیت مصالح به‌کار رفته در ساختمان‌ها نظارت دقیق داشته باشند، گفت: راه و شهرسازی بر استفاده از مصالح به‌کار رفته استاندارد در  ساختمان‌ها نظارت عالیه داشته باشند و  در صورت استفاده از مصالح غیر استاندارد، باید راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی با جدیت ورود کنند و اگر چنان‌چه در موضوع تراکم ساختمان‌ها رعایت نشود شهرداری باید ورود کند و پاسخ‌گو باشد‌.

🔹استاندار ایلام تصریح کرد: داشتن استاندارد برای تمام آسانسورها و بررسی چندماهه از آسانسورها ضرورت دارد، چرا که استفاده از تجهیزات غیر استاندارد، خطرات جانی برای ساکنان ساختمان‌ها را افزایش می‌دهد.

🔹وی با تاکید بر استفاده از مصالح استاندارد در ساختمان‌ها، خاطرنشان کرد: میلگرد مهم‌ترین کارکرد را در ساختمان دارد و اگر نیروی کششی و حد جاری میلگرد مناسب نباشد، قطعا خطرات و خسارت جبران‌ناپذیری به دنبال دارد.

🔹بهرام‌نیا یادآور شد: اگر میلگرد استاندارد باشد مقاومت ساختمان و هر سازه‌ای در مقابل زلزله بیشتر است‌ و در واقع تامین امنیت ساکنان به مصالح به‌کار رفته در ساختمان‌ها و سازه‌ها از جمله شن، ماسه و میلگرد و آسانسورها بستگی دارد.

🔹وی با تاکید بر این مطلب که استفاده از مصالح به‌کار رفته استاندارد به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود، تاکید کرد: مدیران کل استاندارد، راه و شهرسازی، صمت و نظام مهندسی استان با حضور در صدا و سیما، محاسن استفاده از مصالح استاندارد و خطرات استفاده از مصالح غیر استاندارد را تبیین کنند.

🔹استاندار ایلام خواستار برگزاری نشست شورای استاندارد در ۱۲ شهرستان و ارائه گزارش نشست شورای استاندارد در همه شهرستان‌ها شد و از رییس اتاق اصناف و مدیرکل صمت استان خواست که همه ترازوهای فروشگاه‌ها را کالیبره و بر آن‌ها نظارت دقیق و مستمر و دوره‌ای داشته باشند.

🔹وی با اشاره به ضرورت ایمن‌سازی وسایل شهربازی‌ها، یادآور شد: شهرداری و اداره کل استاندارد نسبت به ایمن بودن تجهیزات و وسایل شهربازی‌ها در سراسر استان اقدام لازم را انجام دهند.

🔹بهرام‌نیا با تاکید بر این‌که استاندارد به معنای انطباق تجهیزات و خدمات با قوانین و مقررات به منظور تامین امنیت و سلامت مردم است، گفت: همه قوانین و مقررات بر گرفته از قانون الهی است و انتظار می‌رود که همه دستگاه‌هایی که در امر استاندارد‌سازی وسایل و تجهیزات سهیم هستند نسبت به اجرای امور مربوط با جدیت اقدام کنند.

🔹استاندار ایلام با اشاره به نقش استاندارد در سلامت و اقتصاد خانوارها، خاطرنشان کرد: استانداردهای لازم بایستی در تولید کالاها و خدمات در سطح استان رعایت شود تا خدمات مطلوب به جامعه شهری و روستایی استان ارائه شود.

🔹وی با بیان این‌که معدل مدیران در استان خوب است، گفت: در جبین مدیران می‌بینم که افتخاراتی را در که در حوزه کاری خود رقم می‌زنند. استان ایلام رتبه برتر کشور را در حوزه تعداد پرونده‌های منعقده با بانک‌های عامل در حوزه ساخت مسکن روستایی کسب کرده است.

🔹 وی ادامه داد: از نظر رشد عملکرد، شرکت توزیع نیروی برق استان نیز رتبه نخست را در کشور کسب کرد.

🔹استاندار ایلام گفت: از مدیرکل بنیاد مسکن استان، بانک‌های استان و مدیر عامل شرکت توزیع برق استان و مدیران استانی که همراهی کردند قدردانی می‌شود.

 


 

برچسب ها :